Alkotmánybíróság;alkotmánymódosítás;Polt Péter;Magyar-kormány;

Ezt a négy alkotmánybírót küldené nyugdíjba a Magyar-kormány

Köztük van Polt Péter is.

Négy 70. életévét betöltött tagja van az Alkotmánybíróságnak, köztük Polt Péter, a testület elnöke.

Magyar Péter hétfőn a parlamentben bejelentette a Tisztítótűz művelet elindítását Magyarország orbáni maffiától történő megszabadítása érdekében, továbbá azt is, hogy visszavezetik az alkotmánybírókra vonatkozó 70 éves felső korhatárt, így megszűnik Polt Péter alkotmánybírósági elnök megbízatása is.

Lomnici Zoltán és Haszonicsné Ádám Mária

Az alkotmánybírókra vonatkozó szabályozás eredetileg, a rendszerváltás idején 70 éves életkorban maximálta felső határt. A 2011-ig hatályos alkotmánybírósági törvény szerint az Alkotmánybíróság tagja a 70. életévének betöltésekor nyugállományba vonul. Ez a korlát 2011-ben szűnt meg és jelenleg sincs ilyen szabály. A hatályos alaptörvény szerint „Az Alkotmánybíróság tizenöt tagból álló testület, amelynek tagjait az Országgyűlés az országgyűlési képviselők kétharmadának szavazatával tizenkét évre választja.”

Juhász Miklós az Alkotmánybíróság ülésén 2022. november 10-én

Az Ab honlapján olvasható életrajzok szerint a 15 alkotmánybíró közül betöltötte 70. életévét Polt Péter jelenlegi elnök és további három alkotmánybíró: Haszonicsné Ádám Mária, Juhász Miklós és Lomnici Zoltán.

A rendőrség rongálás miatt indított nyomozást ismeretlen tettes ellen azt követően, hogy kihelyezésük után egy nappal eltűntek a szivárványos lobogók az Erzsébet hídról. Az esetről egy videó kering az interneten, amelyen az látható, amint valaki éppen leszaggatja a helyéről, majd a Dunába dobja az egyik Pride-zászlót.