A társadalom jelentős, háromnegyedes többsége szeretné, ha Magyarország bevezetné az eurót, nézetkülönbség mindössze abban van, hogy ez mikor történjen meg – derül ki a Medián választás utáni felméréséből, melyről Hann Endre a HVG-n számolt be.
A kutatás szerint minden második ember óvatos, csak „alapos előkészítés után” búcsúzna el a forinttól, miközben minden ötödik azt szeretné, ha „a lehető leggyorsabban” vezetnék be az egységes európai fizetőeszközt.
Az elutasítók a népesség 23 százalékát teszik ki,
ez az arány magasabb az idősebb, a vidéki és a kevésbé iskolázott társadalmi csoportokban. Az április 27. és május 2. között készített felmérésből kiderül az is, hogy
a fideszesek kétharmada egyelőre egyáltalán nem foglalkozna az euró bevezetésével, a tiszásoknak viszont 92 százaléka – késedelem nélkül vagy óvatosabban – váltani akar.

