Felavattuk Bálint gazda mellszobrát a MATE (Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem) Budai Arborétumában. Nem ismerek senkit, akiben több szeretet, életigenlés és elfogadás van, mint Bálint Györgyben volt. A próbák, amelyek elé az élet állította, meg is követelték ezt az élni akarást – írta Facebook-oldalán Karácsony Gergely főpolgármester, aki maga is szólt az eseményen.
A Bálint gazdaként ismertté vált kertészmérnökről – aki a rendszerváltozás előtt az akkori köztévé Ablak című műsorában adott rendszeresen kertészeti tanácsokat, majd 1994 és 1998 között SZDSZ-es országgyűlési képviselő is volt – Budapest vezetője röviden megemlékezett.
„Előbb zsidóként vált üldözötté – 42 kilósan szökött meg a koncentrációs táborból –, majd kulákként bélyegezték meg és vették el tőle a semmiből újjáépített családi gazdaságot. Az élet ajándéka, hogy évtizedekkel később megismertem és a barátjává fogadott Gyuri bácsi szobra nem is állhatna jobb helyen, mint a MATE Budai Arborétumának felső kertjében. Ez a szobor egyszerre figyelmeztet az oktatás fontosságára, és arra, hogy semmilyen rövid távú érdek nem lehet előbbre való, mint környezetünk, természeti örökségünk megőrzése és védelme” – tette hozzá Karácsony Gergely.
"Itthon tartott a magyar kultúra és a termőföld" - utolsó interjúnk Bálint GyörggyelVárdán a fideszesek is megszavazták Bálint György díszpolgári címét