Több mint 1,1 millió, egészen pontosan 1 137 266 ember töltötte ki a Tisza Párt Nemzet Hangja néven indított nem hivatalos népszavazási kérdőíveit – jelentette be Radnai Márk, a Tisza Párt operatív vezetője a konzultáció budapesti eredményhirdetésén.
Magyar Péter még március 24-ln indította el a nem hivatalos népszavazást, amelynek a kérdőíveit április 11-ig lehetett kitölteni. A kérdőíven a következő 12+1 kérdés szerepelt. (Zárójelben az igenek aránya.)
1. Egyetért-e ön azzal, hogy évi maximum 200 ezer forint értékben nyugdíjas SZÉP kártyát vezessünk be, amely élelmiszerre, gyógyszervásárlásra és egészségmegőrzésre fordítható? (92,32)
2. Egyetért-e Ön azzal, hogy a gyógyszerek áfakulcsa 0%-ra csökkenjen? (92,59)
3. Egyetért-e Ön azzal, hogy az állam ne fordíthasson költségvetési forrásokat magánegészségügyi beruházások támogatására, és évente minimum minimum 500 milliárd forint extra forrást biztosítson az állami egészségügyi rendszer fejlesztésére? (98,29)
4. Egyetért-e Ön azzal, hogy a visszaszerzett nemzeti vagyont oktatásra, egészségügyre és vidékfejlesztésre fordítsuk? (99,33)
5. Egyetért-e Ön azzal, hogy az egészséges élelmiszerek áfakulcsa maximum 5% legyen? (98,38)
6. Egyetért-e Ön azzal, hogy a személyi jövedelemadó egységesen 9%-ra csökkenjen? (81,9)
7. Egyetért-e ön azzal, hogy újra bevezetésre kerüljön a korábbi területeken a kata adózási forma. (90,72)
8. Egyetért-e ön azzal, hogy az 5 milliárd forintos vagyon felett extra adófizetési kötelezettség kerüljön kiszabásra? (96,08)
9. Egyetért-e ön azzal, hogy Magyarország az Európai Unió és a NATO tagja maradjon? (98,68)
10. Egyetértek ön azzal, hogy egy miniszterelnök két ciklusig, maximum 8 évig tölthesse be a pozícióját? (96,52)
11. Egyetért-e Ön azzal, hogy az önkormányzatok visszakapják a hatásköreiket, intézményeiket és forrásaikat az oktatás, az egészségügy és a szociális területen? (98,85)
12. Egyetért-e Ön azzal, hogy a miniszterelnök fizetése maximum 2,5 millió forint legyen, és az országgyűlési képviselők jövedelme a felére csökkenjen? (92,13)
+1 Támogatja-e ön, hogy Ukrajna az Európai Unió tagja legyen? (58,18)
Az eredményvárót a Műegyetem rakparton tartották, amelyik vasárnap délután 5 órára meg is telt, a Bertalan Lajos utcától egészen a Szent Gellért térig lezárták, a legtöbben a Petőfi hídhoz közeli színpad felé álltak.



Radnai Márk beszélt arról is, milyen munka kellett a nem hivatalos népszavazás megrendezéséhez. E szerint 12 ezer regisztrált önkéntes segítette az akciót, akik Magyarország mind a 3155 településére elmentek összesen 10 399 alkalommal. 250 ezer munkaórába került végigcsinálni, több mint 3 millió emailt írtak, 185 utcafórumot tartottak, Magyar Péter pedig mind a 106 egyéni választókerületbe elment.
Megbilincselve kellett rendőrautóba tuszkolni egy ellentüntetőt Magyar Péter fellépésén SzentendrénMagyar Péter a nem hivatalos népszavazás eredményeinek az ismertetését követő beszédében elmondta, a Nemzet Hangja keretében 12 231 önkéntessel bejárta mind a 106 választókerületet, mind a 3155 településre eljutottak, ő maga 115 helyszínen volt - tette hozzá. Kiemelte: 1 137 266 ember élt a véleménynyilvánítás jogával, 60 millió forintból, minden támogatás nélkül, miközben a kormány 2,7 milliárd forintot költött a legutóbbi nemzeti konzultációra. A Tisza Párt elnöke kiemelte, hogy a kormányzat hirdetésekkel együtt összese 7 milliárd, azaz hét ezer millió forint közpénzt költött erre.
– Mivel az igenek mind a tizenkét plusz egy kérdésben többségbe kerültek, kijelölték a következő kormány programját: emberséges országot kell építenünk!
– hangoztatta.
– Ez az este nem kampányzárás, hiszen több mint egymillió szavazólapot kitöltő üzent a hazájának. Kérdeztünk, mert kérdezni nem szégyen, hanem erő és kötelesség. Kérdeztünk, mert csak együtt tudjuk újjáépíteni a hazánkat. Milyen lesz az új haza? Emberséges, szolidáris, felelős és hazafias. A kérdésekre adott válaszaitok lesznek a Tisza-kormány leendő programjának a sarokkövei – fordult közvetlenül a közönséghez az ellenzéki vezető.
– Rendbe tesszük végre a közös ügyeinket. Hazánk újra megbízható szövetségese lesz a NATO-nak, Magyarország újra teljes jogú tagja lesz az Európai Uniónak, és a Tisza.-kormány haza fogja hozni a kormányzati korrupció miatt blokkolt uniós pénzeket, és ezzel megteremti a gazdasági és társadalmi „gyógyulás” alapjait. Két ciklusban, legfeljebb 8 évben korlátozzuk a mindenkori magyar miniszterelnök hivatali idejét. Két és fél millió forintra csökkentjük a kormányfő jelenleg 7 millió forint feletti fizetését, és megfelezzük a képviselők tiszteletdíját – szögezte le Magyar Péter. Hozzátette, így helyes, mert megélhetési válsághelyzetben ne keressenek évről évre többet az ország vezetői.

Közölte, a szavazás alapján visszaadják az önkormányzatok hatásköreit, intézményeit és forrásait az oktatási, az egészségügyi és a szociális területeken. Helyben jobban tudják, mit kell tenni, mint innen, a fővárosból. Emberségessé teszik az adórendszert is. ugyan a legalacsonyabb, de mégis magas támogatottsága a 9 százalékos személyi jövedelemadónak volt. Ezzel kapcsolatban ugyanakkor elmondta, érdemes lesz az adórendszer igazságosabbá tételéről tovább egyeztetniük a magyar emberekkel. – Újra bevezetjük a kata-adózást, a visszaélések kiszűrésével. Az ötmilliárd feletti vagyonra extraadót vetünk ki, mert aki gazdagabb, jómódúbb, szerencsésebb, annak többet kell visszaadnia a közösbe. Valljuk, hogy az egészséghez való jog alapjog, amely minden magyar embert megillet. Ezért öt százalékra visszük le az egészséges élelmiszerek áfáját, hogy a csecsemőtől a szépkorúig minden magyar hozzájuthasson azokhoz, és ne legyen luxus az egészség. Ugyanezért nulla százalékra visszük le a gyógyszerek áfakulcsát, hogy soha többé ne kelljen választani az élelmiszer, a gyógyszer és a rezsiszámlák befizetése között. Bevezetjük a nyugdíjas SZÉP-kártyát, amellyel egy nyugdíjas évente legfeljebb 200 ezer forintot költhet majd élelmiszerre, gyógyszerre és egészségmegőrzésre. Ez differenciált lesz: a létminimum alatt élő nyugdíjasok 200 ezer forintot, a létminimum és az 500 ezer forint közötti nyugdíjjal rendelkezők százezer forintot kapnak, míg a félmillió forint feletti nyugdíjban részesülőknek nem jár ez a juttatás – hangsúlyozta a politikus. Szerinte a jövőbeni kormány törvényben tiltja meg, hogy közpénzeket magánegészségügyre fordíthassanak, ellenben vállalja, hogy minden élvben legalább 500 milliárd forintot költ az állami egészségügyi rendszer fejlesztésére.
Honnan lesz pénz a nagy tervekre?
Magyar Péter mindezek után már megismételte, ami országjárása alkalmával az egyik legnagyobb tetszést nyerte el a lakosság körében, vagyis az, hogy elindítják az „Út a börtönbe” elnevezésű programot. Hogy mit is ért ez alatt, kifejtette: „Az ennek keretében visszaszerzett vagyont oktatásra, egészségügyre és vidékfejlesztésre fordítjuk. Értjük a válaszaitokat, a felhatalmazás, a feladat világos: megyünk előre.” – Az uniós pénzek hazahozatala önmagában legalább egy százalékkal tudja növelni a magyar gazdaságot, ami évente 800 milliárd forint pluszt jelkent a magyar költségvetésnek. A korrupció felszámolásával, a felesleges luxusberuházások megszüntetésével éves szinte minimum 3000 milliárd forintot csoportosíthatunk át a terveink megvalósítására. Kiszámítható gazdaságpolitikával sok száz milliárd forint szabadulhat fel azt államadósság finanszírozásánál. Felszámoljuk a propaganda finanszírozását, így több mint 500 milliárd forintot spórolunk. Lehet, menni vissza, a balettba ugrálni – itt vélhetően az egyik fideszes megmondóemberre, a Tisza Párt lejáratására szervezett szombati kormánypárti tüntetésen is szerepet játszó Apáti Bencére gondolhatott a pártelnök.
Ügydöntő népszavazás lehet Ukrajna EU-csatlakozásáról
A már említett, a leggazdagabbakra kivetendő extra adóból is több száz milliárd forint bevételre számítanak. Magyar Péter pedig, hogy a spórolást már most elkezdhessék, ajánlatot tett a jelenlegi kormánynak: a Tisza Párt állami forrás nélkül, közpénzmilliárdokból készített reklámoktól mentesen feltesszük azt a kérdést, amely szerintük ma egyedül fontos a magyaroknak. – Az eredményekből látszik, hogy Ukrajna EU-tagsága ma megosztó kérdés, nem egyértelmű a magyarok többségének a véleménye. Ezért a leendő Tisza-kormány azt vállalja, hogy a pontos feltételek ismeretében, amikor a kérdés valóban eldöntendő lesz, ügydöntő, jogi kötőerővel bíró népszavazást ír ki ebben a kérdésben, és annak az eredményét fogja képviselni.
Addig is készülnek arra, ami az emberek életét segíti, hogy nyerészkedés helyett szeretettel vezessük a hazánkat – ígérte a pártelnök. Kiemelte, hogy „a családbarátnak hirdetett, de leginkább csak a saját család barátjaként működő kormányzást fel fogja váltani „az emberbarát, emberséges” kormányzás. Szerinte ugyanis egy olyan kormány, amely valóban szereti a családokat, nem tesz különbséget az állampolgári között, nem hagyja magára az egyedülállókat, nem nézi levegőnek a gyermekteleneket és a beteg gyermekeket nevelő családokat. Mint fogalmazott, egy ilyen kormány nem kényszerít nőket döntés elé, és nem sulykol szerepeket. Hozzátette:
„Egy valóban emberbarát kormány nem azt néz, hogy milyen formában élünk, hanem azt, hogyan bánunk egymással.”
– Az emberséges Magyarország újraépítésével olyan hazánk lesz, amelyben az erő nem a kegyetlenségben, hanem a gondoskodásban mutatkozik meg. Amelyben nem luxus odafigyelni a másikra, és nem kiváltság emberségesnek lenni. Olyan országban hiszünk, amelyben nem félnek a gyengék, mert nem uralkodni akarnak a magukat erősnek hívők, olyan rendszerben, amely nem büntet, hanem támogat. Ahol a kérdés nem az, hogy kinek van igaza, hanem az, hogy kinek van szüksége segítségre – hangoztatta az ellenzéki politikus, aki szerint ezekkel a véleményekkel valóban az utcán, a tereken, a valóságban élő emberektől hallották. Szerinte a Tisza Párt döntése, hogy igenis minden ember véleménye számít, a legkisebb településen a legutolsó utcában élőké is, megmozgatta az egész országot.