„A Yettel, mint a társadalom felelős szereplője, ügyfelei érdekeit szem előtt tartva úgy döntött, hogy meghatározott lakossági számlás díjcsomagok esetében határozott idejű kedvezménnyel enyhíti a lakossági ügyfelek inflációs terheit” – írja lapunkhoz is eljuttatott közleményében a vállalat.
A tájékoztatás szerint a 2025. május 1-től kezdődő, 12 hónapon át érvényes kedvezmény mértéke megegyezik a korábban alkalmazott, 3,7 százalékos fogyasztói árindex alapján történt havidíj-korrekció mértékével, „így a jelenleg érvényes havidíjra számított kedvezmény teljes egészében kompenzálja a 2025. március 5-től hatályos inflációs díjkorrekció összegét”.
A kedvezmény
azon lakossági előfizetők számára érhető el, akik a Yettel Általános Szerződési Feltételeiben szereplő, nyilvánosan elérhető, lakossági számlás előfizetéses tarifacsomagokat használják, és érintette őket az infláció miatti díjkorrekció 2025 elején.
A közlemény szerint a kedvezmény automatikusan megjelenik az érintett ügyfelek havi számláján, nincs szükség külön igénylésre. Először a 2025. május hónapban igénybe vett szolgáltatásokról kiállított számlán lesz látható, utoljára pedig a 2026. áprilisi hónapra vonatkozó, májusban érkezőn.
A 4iG eközben az MTI-vel azt közölte, hogy
a Nemzetgazdasági Minisztérium felhívására a csoport távközlési vállalatai önkéntes díjcsökkentést hajtanak végre az inflációkövető díjkorrekcióval érintett lakossági tarifák esetében.
A One Magyarország emellett új, kedvező árú ajánlatokat is bevezet lakossági ügyfelei számára.
A tájékoztatás alapján a One márkanévhez tartozó vállalatok (One Magyarország Zrt., DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft., AH Média Kereskedelmi Zrt.) 2026. július 1-jéig eltekintenek a lakosság számára nyújtott helyhez kötött internet, és televízió-, valamint mobil előfizetések esetében tervezett, 2024-re vonatkozó 3,5 százalékos inflációkövető díjkorrekció bevezetésétől.
A társaságok vállalják továbbá, hogy 2026. július 1-jéig nem érvényesítik az idei évi infláció alapján a jövő évben esedékes inflációkövető díjkorrekciót sem ezen tarifáknál. Ennek megfelelően a szolgáltató lakossági ügyfelei 2026 nyaráig a helyhez kötött internet, vezetékes-, földfelszíni-, és a műholdas televízió, továbbá a mobilszolgáltatások többségét a 2024-ben bevezetett árakon vehetik igénybe.
Ugyancsak szerdán a Magyar Telekom is jelezte, hogy az infláció enyhítése érdekében és a gazdaság élénkítését támogatva úgy döntött, hogy nem érvényesíti a januárban bejelentett 3,7 százalékos inflációkövető díjkorrekciót és legalább 2026 első félévének végéig nem hajt végre egyoldalú áremelést és inflációkövető díjkorrekciót fogyasztói körében.
Nem érvényesíti az inflációkövető díjkorrekciót a Magyar TelekomA fenti bejelentéseket megelőzően Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter arra hívta fel a figyelmet, hogy január–februárban közel 16 százalékkal emelkedtek a telekommunikációs cégek árai, nyomatékosítva, hogy az internetszolgáltatásról, a televíziós előfizetési díjakról és a mobilszolgáltatási díjakról van szó. – Mi azt gondoljuk, hogy nemzetközi összehasonlításban is drágák ezek a telekommunikációs árak. Egy hetük van arra, hogy visszajöjjenek – fogalmazott. Múlt pénteken pedig Orbán Viktor miniszterelnök is kiemelte, hogy kirívóan nagy mértékben emelkedett meg a telekommunikációs szolgáltatások ára, az ügyben szigorú hangú beszélgetések zajlottak, és bízik benne, hogy szót tudnak érteni a szolgáltatókkal.
A Nemzetgazdasági Minisztérium korábban a 24.hu megkeresésére közölte, hogy „a kormány nemcsak a banki szolgáltatások, hanem más kulcsfontosságú területek áralakulását is figyelemmel kíséri. A telefon- és internetszolgáltatások díjai az elmúlt évben jelentős mértékben emelkedtek, így ezek nyomon követése mellett a kormány kész ezeken a területeken is beavatkozni, ha szükséges a méltányos árak fenntartása érdekében”.
Nagy Márton ultimátumot adott a mobilcégeknek az árcsökkentésre A telekommunikációs cégekkel egyeztet Nagy Márton, árkorlátozást vár el